tr
Güç Artırım Projesi

Tüm elektrik abonelerinin elektrik dağıtım şirketi ile arasında imzalanan bağlantı sözleşmesinde ihtiyacı olan güç belirtilmektedir. Bu sözleşmeye göre elektrik tesisatı tasarlanmaktadır. Mevcut şebekeden talep edilen enerji tüketimi artış gösterdiğinde bunu karşılamak için herhangi bir sebeple tesisatın yetersiz kalması, güç artırım projesi çizilmesini gerektirir.

Dağıtım şirketine bilgi vermeden mühürlenmiş bu tesisata müdahale edilmesi mevcut şebekeye zarar vermektedir. Bu yüzden abonelerin doğrudan elektrik dağıtım şirketinden güç artırım talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun dışında tercih edilen yöntemler başta yangın olmak üzere birçok ciddi olayın yaşanma riskini arttırmaktadır. 

Elektrik Güç Artırım Projesi

Elektrik güç artırım projesi, elektrik gücünüzün elektrik tüketimini karşılamaması durumunda, mevcut tüketimi karşılayabilmesi adına arttırılması amacıyla yapılan işlemlerdir.Yetkili mühendisler tarafından yapılan bu işlem, tüketmekte olduğunuz elektrik gücünün sözleşme gücünüzü açması nedeniyle uygulanmaktadır. Bunun için aynı zamanda dağıtım şirketine elektrik güç arttırma talebi yapmanız gerekmektedir.

Böyle sıkıntılar yaşamamak adına son duruma uygun elektrik güç artırımı projesi çizdirmek ve tesisatı bu projeye göre güncellemek gerekmektedir. Bu durum hem evlerde hem de işyerlerinde geçerlidir. Herhangi bir elektrikli makine veya cihaz satın alındığında, kullanılan elektrik yükü artacağı için mevcut tesisatınız bunu karşılamayabilir. Elektrik tesisatınızın ihtiyaçlarınızı karşılamada yetersiz kalması halinde güç artırım projesi çizdirmek ve tesisatı yenilemek kaçınılmaz bir durum almaktadır. Bu konuda daha bir çok örnek verilebilir fakat sonuç olarak geldiğimiz nokta aynıdır. 

Güç Artırım Projeleri İçin Yapılması Gerekenler 

Güç Artırım Projesi için talepte bulunmanız gerektiğinde izlemeniz gereken bazı yollar vardır. Güç artırım projeleri için yapılması gerekenler şöyledir;

  • Öncelikli olarak yerinde keşif yapılması ve yeni gücü karşılayan ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalmayan bir elektrik projesi çözülmelidir. 
  • Daha sonrasında mevcut elektrik tesisatının yeni süzme projeye uygun bir seviyeye getirilmesi gerekecektir.  
  • Tesisatın uygun seviyeye getirilmesinin ardından dağıtım şirketine başvuru yapılmalı ve tesisatın muayenesi yaptırılmalıdır. 
  • Bu işlemler tamamlandıktan sonra aboneye dağıtım şirketine giderek yeni güç tüketimi seviyesi ile ilgili sözleşmeyi güncelleyebilir. Oldukça kolay gerçekleştirilen bu adamların ardından sorunsuz bir şekilde yeni alınan cihazlar ya da makineler evlerde ve işyerlerinde kullanılabilir. 

Güç Artırımı yapmak istediğiniz tesis ile ilgili bizlere Online Teklif bölümünden veya 0 533 304 45 41 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.