tr

Elektromanyetik Alan Ölçümü

Elektromanyetik Alan Ölçümü

Uzun yıllardan beri; baz istasyonları, elektrikli cihazlar, trafolar ve enerji nakil hatlarının, başta insanlar olmak üzere bunun yanında elektrikli cihazlar üzerindeki etkileri çok tartışılmaktadır. Özellikle yaşam ve çalışma alanları yüksek gerilim hatlarının bulunduğu yere yakın olan yerlerde her zaman büyük risk vardır. Teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişmesi, günlük hayatımızda teknolojiye ve teknolojik cihazlara daha fazla vermemize ve bu cihazları hayatımıza dahil etmemize neden olmaktadır. Elektromanyetik Alan Ölçümü , manyetik alan ölçümü hizmetleri

Bu yüzden bu cihazları kullandığımız her an elektromanyetik alan şiddetine maruz kalmaktayız. Bunun dışında enerji nakil hatları, trafo merkezleri ve baz istasyonlarına yakın olan işyeri ve ikametlerdeki insanlar, sürekli elektromanyetik alana maruz kalma riski ile karşı karşıyadır. Üstelik maruz kalma ihtimali bulunan elektromanyetik alanın yüksek seviyede olması kaçınılmazdır. Bu sebepler yüzünden bu tarz yerlerde elektromanyetik alan seviyesi ölçümleri yapılması gerekmektedir.

Elektromanyetik Alan Seviyesi Ölçümlerinin Önemi

Ülkemizde ve uluslararası platformlarda kanser araştırması ile ilgili yapılan araştırmalarda, düşük frekanstaki alanların insan vücudunda kanserojen etkilere neden olduğu açık bir şekilde belirtilmiştir. Bunun dışında yetişkinlerde Alzheimer hastalığını tetikleme ve yakalanma riskini arttırması da mümkündür. Diğer taraftan çocuklar üzerinde bu durum lösemi gibi daha kötü sonuçlara yol açmaktadır. Söz konusu bu durumları hepsi yapılan çalışmalarda bilimsel açıdan tespit edilmiş gerçeklerdir. Elektromanyetik alan seviyesi ölçümlerinin önemi burada bir kere daha karşımıza çıkmaktadır.

Bahsetmiş olduğunuz bu sebepler yüzünden pek çok kişi ve kurum elektromanyetik alan seviyesi ölçme işlemi ile ilgili hizmet almak istemesi. Genellikle bu ölçümü yaptırmak isteyen yerler aşağıda yer almaktadır:

• Enerji nakil hatları yakınında bulunan yerler

• Baz istasyonlarına yakın yerler

• Fabrikalar

• Atölyeler

• Evler

• Okullar

• Ofisler

• AVM’ler

• Hastaneler

Elektromanyetik Alan Seviyesi Ölçümleri

Firmamız, uzun yıllardan beri bu alanda faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. İş yeni yönetmeliğine göre kurallara uygun bir şekilde laboratuvarlarımızda verdiğimiz hizmetlerle elektromanyetik alan seviyesi ölçümleri en iyi şekilde gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Tesislerin kritik yerlerinde yapılan tespit ve ölçüm sonuçlarının tesisin tüm ve planları üzerinde gösterilmesi ile bu hizmeti gerçekleştiren firmamız sizlere sensiz hiç elin üstündeki elektromanyetik alan seviyesine ve ne şekilde dağılım gösterdiği hani ayrıntılı bir şekilde raporlamaktadır. Uzman bir kadro eşliğinde gerçekleştirdiğimiz elektromanyetik alan seviyesi ölçümü hizmetleri ve alakalı bilgi ve fiyat teklifi almak bizlere online teklif sayfamızdan yada 0 533 304 45 41 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz…