tr

Doğalgaz Topraklama Ölçümü Ve Raporlandırma

Doğalgaz Topraklama Ölçümü Ve Raporlandırma

Doğalgaz tesisatı ve kazanlar, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’ne göre topraklaması yapılan binanın elektrik tesisatının topraklama hattı ile birleştirilmelidir. Bu işleme Doğalgaz Topraklaması adı verilmektedir ve sonrasında doğalgaz topraklama ölçümü ve raporlandırma hizmetinin yapılması gerekmektedir.

Doğalgaz topraklaması EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) tarafından yetkilendirilmiş kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Doğalgaz Topraklaması Zorunlu mudur?

Ankara’da doğalgaz dağıtım şirketi olan Başkentgaz bu konuda hassas davranmaktadır. Doğalgaz Topraklama Tesisatı ve Doğalgaz Topraklama Ölçüm Raporu olmayan binalarda gaz açma, kapama ve abonelik yapmama gibi durumlarla karşılaşılmaktadır. Yeni Binalarda bina için başkentgaz’a başvuru yapıldığında, eski binalar için rutin kontrollerde doğalgaz topraklama sı kontrol edilmektedir.

Ankara doğalgaz topraklama ölçümü için raiç bedel belirlenmiştir. Bu bedel 175TL+KDV dir. Topraklama tesisatının yapılması için  de ayrı bedeller belirlenmiştir.

Doğalgaz Topraklaması ve Ankara Doğalgaz Topraklama ölçümü ve raporu hizmetleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Doğalgaz Topraklama ölçüm ve raporlandırma hizmeti almak için online teklif bölümünü kullanabilir yada 0533 304 45 41 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.