tr

Ankara Paratoner Kurulumu Maliyetleri

Ankara Paratoner Kurulumu Maliyetleri

Ankara Paratoner Kurulumu yapan firmamız, büyük kentsel yapılar ve endüstriyel sektörde yüksek gelirim, alçak gerilim, scada otomasyon, zayıf akım ve PLC gibi konularda proje tasarım, danışmanlık, mühendislik, ölçüm, bakım, ses ve taahhüt ihtiyaçlarını karşılamak için hız kesmeden faaliyetlerine devam etmektedir.

Ankara paratoner kurulumu yapan firmamız faaliyet gösterdiğimiz sektör ile ilgili verdiğimiz hizmetlerde geçerli olan kanun, yönetmelik, mevzuat ve uluslararası standartlar dahilinde işletmelerin ihtiyaç duyduğu her hizmete cevap verebilecek seviye ve kalitede mühendislik ve müşavirlik hizmetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Paratoner Sistemi Kurmak

Paratoner sistemi kurmak istenildiğinde ilk başta keşif çalışması yapılması gerekir. Daha sonra bu keşif çalışması sonuçlarına göre montajın nasıl yapılacak olduğuna göre karar verilmelidir. Daha sonra çatı üzerinde müsait bir yer belirlenerek, ucuna aktif paratoner başlığı monte edilmiş paratoner direği montajı yapılmaktadır. Ardından profesyonel başlık üzerinden 2 tane 50mm kare ölçüsünde saf bakır iletkenler zemine kadar indirilmektedir. Zemine kadar indirilen son bakır iletkenler, duvara sabitlenmelidir.

İndirme iletkenleri ile yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki test klemensine kadar zemine getirilir. Ayrıca koruma borusu içerisinde PVC hortum içerisinden geçirilir. Bundan sonraki aşama zeminde toprak alana çakılan 3 tane topraklama çubuğu ile bağlantısı sağlanır.

Paratonerlerin güvenli ve doğru bir şekilde görevini gerçekleştirebilmesi için montaj sırasında bağlantı noktaları kusursuz bir şekilde bağlanmalıdır. Böylece iletken sürekliliği sağlanır ve oldukça önemli olan topraklama geçiş direnci değerinin ne kadar önemli olduğu burada bir kez daha gözükmektedir. Eğer zayıf bağlantıya sahip ve yetersiz topraklanmaya sahip bir paratoner kurulursa, bu sistemin görevini yerine getirmesi mümkün değildir.

Diğer taraftan paratoner sistemi kurma alanı hesabını da yaparak bunu proje haline getirdikten sonra, firmamız tesisat kontrol raporları olarak sizlere sunmaktadır.

Fiyatı Belirleyen Unsurlar

Yapılan her işte olduğu gibi fiyatı belirleyen ve etkileyen birçok unsur vardır. Toprak zemin üzerine çakılan topraklama çubuklarının saf bakırdan veya bakır kaplanmış metal olması, fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Günümüzde uygun fiyat aralıklarına sahip olması nedeniyle bakır kaplı metal çocuklarım kullanımı yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Paratoner başlık dayanıklılık açısından oldukça önemli bir malzemedir ve bunun kalitesi ve özellikleri de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Daha kaliteli ve daha yüksek dayanıma sahip paratoner başlıkları da tercih edilebilir. Bu tür paratoner başlıkları fiyatı daha yüksek olacaktır.

Çatıdaki paratoner başlığı üzerinden zemindeki topraklama çubuklarının indirilmesi, paratoner iletkenlerde çok kullanılan malzemenin bakır kaplama metal veya saf bakır olması da aynı şekilde fiyatı belirleyen unsurlar etkileyecektir. Son dönemlerde bakır kaplı metaller uygun fiyat seçenekleri nedeniyle daha fazla kullanılmaktadır.

Sizlere her zaman en iyi hizmeti en kaliteli şekilde Ankara paratoner kurulumu yapan firmamız, aynı zamanda en doğru çalışmalarla güvenliğinizi de sağlamaktadır. Vermiş olduğumuz hizmetler ile alakalı detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için online teklif bölümünden veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.